Ravintosisältö, kalorit ja tuotetiedot
Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g
Ravintosisältö | |
---|---|
Energiaa | 574 kcal / 2402 kJ |
Rasvaa | 40 g |
josta tyydyttyneitä | 17 g |
Hiilihydraatteja | 37 g |
josta sokereita | 35 g |
Proteiinia | 14 g |
Suolaa | 0,37 g |
KALORIT
Paljonko tuote sisältää kaloreita?
100g = 574 kcal
574 kilokaloria on 28,7% aikuisen keskivertokäyttäjän energian saannin vertailuarvosta 2000 kcal (8400 kJ).
Runsassokerinen World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 71g saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.
Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g lisätiedot | |
Ainesosat | |
Ainesosat | Sokeri, maapähkinää, kaakaovoi, kaakaomassa, vähärasvainen mantelijauho (10%), hasselpähkinätahna, suola (0,3%), emulgointiaine (soijalesitiini), jauhettu vaniljatanko. Saattaa sisältää pieniä määriä muita pähkinöitä, gluteenia sisältäviä viljoja, maitoa, kanamunaa ja seesaminsiemeniä. E322 Lesitiinit |
Lisätietoja | |
Lisätietoja | Uusi ritter sport roasted peanut on vegaaninen suklaalevy variantti jolla on suuri fanipotentiaali! Kermaisen miedossa mantelipohjaisessa ritter sport suklaassa maistuvat rapeaksi paahdetut ja suolatut maapähkinät. Tämä ritter sport suklaalevy on hyvää niin ihmisille että luonnolle. Levyn valmistukseen on käytetty sertifioitua kestävää kaakaota ja se on pakattu kauniiseen kääreeseen. |
Säilytys | |
Säilytys | Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. |
Valmistusmaa | |
Valmistusmaa | Saksa |
Pakkauskoko | |
Pakkauskoko | 100g |
EAN | |
EAN | 4000417106100 |
Kategoria | |
Kategoria | Suklaalevyt |
Markkinoija / Valmistaja | |
Markkinoija / Valmistaja | OY CONAXESS TRADE FINLAND OY |
Kalorit | |
Kalorit | 574 kilokaloria per 100g |
Hinta
Ei hintatietoja |
Vastaavia tuotteita
Kalorit 517 kcal
Guinness Truffle 90g tummasuklaalevy täytteelläKalorit 544 kcal
Classic Wheels Maitosuklaalevy 400gKalorit 563 kcal
Pieni Suklaatehdas 95g MansikkamaitosuklaaKalorit 581 kcal
Greens&Blacks 90g Organic WhiteKalorit 532 kcal
Kultasuklaa Pähkinä-Salmiakki maitosuklaa 80gKalorit 523 kcal
Muumi Appelsiini tummasuklaalevy 70gKalorit 570 kcal
iChoc riisimaitosuklaa classic 80g LuomuKalorit 593 kcal
iChoc riisimaitosuklaa superpähkinä 80g LuomuKalorit 550 kcal
6430059850273Kalorit 607 kcal
Green&Blacks 90g Organic Dark 85%
Arvostelut
Kerro kokemukset tuotteesta Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g ja auta muita tekemään hyviä valintoja.Tuotteella Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g ei ole vielä yhtään arvostelua, kirjoita ensimmäinen!